Zakup lub wynajem minikoparki – które rozwiązanie wybrać?

Zakup lub wynajem minikoparki – które rozwiązanie wybrać?

Prowadzisz firmę budowlaną bądź usługi związane z ogrodnictwem i nierzadko musisz korzystać z usług koparki? Dopiero planujesz otwarcie takiej firmy i zastanawiasz się, czy potrzebujesz ciężki sprzęt? Coraz częściej stosowana i przydatna okazuje się minikoparka. Podstawowy problem przedsiębiorców polega jednak na tym, że ciężko podjąć im pewną decyzję. Kupić minikoparkę, czy może jednak zdecydować się na jej wynajem? Która opcja będzie dla Ciebie lepsza?

  1. Korzyści i negatywne aspekty wynajmu minikoparki
  2. Zalety kupna minikoparki

Każdy wariant, zarówno kupno, jak i wynajem minikoparki to pewne wady, jak i zalety, dlatego właściciele firm oferujących usługi budowlane bądź ogrodnicze często zmagają się z tym dylematem. Wiadomym jest, że własna maszyna to duża niezależność – można korzystać z niej przede wszystkim zawsze wtedy, kiedy jest potrzebna. Z drugiej strony jednak jest to ogromny koszt, który trzeba ponieść jednorazowo, chyba, że zdecydujesz się na leasing. Oto najważniejsze zalety i wady każdej możliwości.

Indeks

Korzyści i negatywne aspekty kupna minikoparki

Jeśli zdecydujesz się kupić minikoparkę, podstawowy plusem jest jej ciągła dostępność – to Twój sprzęt, więc masz go na już, bez ograniczeń czasowych. Kolejnym plusem jest możliwość personalizacji, czyli dostosowania i konfiguracji sprzętu w taki sposób, aby jak najlepiej spełniał on potrzeby w Twojej firmie. Fajna jest też opcja dokupowania osprzętu, na przykład chwytaka, czy łyżki albo młota. Nie bez znaczenia jest również duża opłacalność, biorąc pod uwagę dłuższą perspektywę. Początkowo oczywiście niezbędny jest duży nakład pieniędzy, ale z czasem okazuje się, że decyzja o kupnie pozwala na niemałe oszczędności.

Inne znalezione artykuły:  Zastosowanie paneli fotowoltaicznych w domu – korzyści i koszty

Niestety największym minusem kupna minikoparki jest oczywiście duży koszt, który trzeba ponieść na początku. Do tego należy doliczyć koszty eksploatacji, ubezpieczenia, przechowywania, ewentualne serwisy, czy naprawy, choć początkowo nie ma konieczności się tym martwić, jeśli posiada się gwarancję.

Zalety i wady wynajmu minikoparki

Z powodu powyższych wad, coraz więcej osób decyduje się na wynajem minikoparki, zamiast jej kupna na własność. Podstawowe zalety takiej decyzji to oczywiście niższy koszt w krótkim okresie – wynajem nie wymaga dużej początkowej inwestycji. Nie musisz martwić się też o ewentualne koszty dodatkowe, które mogą być związane na przykład z naprawą, czy serwisowaniem. Dużą zaletą jest też fakt, że możesz wynająć minikoparkę tylko wtedy, kiedy faktycznie wymaga tego projekt – jeśli to sprawa jednorazowa, czy sporadyczna, to naprawdę ciekawe rozwiązanie.

Niestety są też minusy – na przykład brak dostępności, kiedy akurat jej potrzebujesz. Niekiedy sprzęt może być po prostu wypożyczony, a przez to trudno będzie Ci dotrzymać terminów. Jesteś też skazany na to, co otrzymasz – nie masz możliwości personalizacji.

Jeśli szukasz takich usług na terenie Wrocławia, koniecznie zapoznaj się z ofertą dostępną na kopareczka.com – oficjalnej stronie internetowej doświadczonej firmy z tego rejonu.

Jeśli jednak zdecydujesz się na kupno minikoparki, warto, abyś rozważył leasing, który wybiera coraz większa grupa przedsiębiorców. Nie jest żadną tajemnicą, że koszt maszyn budowlanych jest naprawdę duży, dlatego wydawanie tak ogromnej ilości gotówki od razu nie zawsze ma sens, albo po prostu się jej nie posiada. Bez względu na powód, naprawdę dobrze jest chociaż przemyśleć tę ewentualność i dowiedzieć się do specjalistów, jakie są możliwości i oprocentowanie.  Pamiętaj, że jeśli będziesz mieć taki sprzęt na własność, Ty przecież też możesz świadczyć usługi wynajmu!

Inne znalezione artykuły:  Naturalne sposoby na chwasty w ogrodzie
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *